May
28
Pts
Bulgar Tur Operatörlerin Trial Tur Gezisi @ Haskovo-Edırne-Kırklareli-Burgas-Yambol
May 28 – May 30 all-day
Proje kapsamında son deneme turu gerçekleştirildi: JointTour – 5 İl – 1 Destinasyon – 28-30 Mayıs 2018
May 28 – May 30 all-day

2.Proje Ortağı olan Bulgaristan Turizm Bakanlığı tarafından, tur operatörleri ve gazetecilerini içeren gruba yönelik sınır ötesi bölgeyi ortak bir güzergah olarak sunmayı amaçlayan 3 günlük tur düzenledi.

Tur esnasında, hedef alanı olan beş sınır bölgesinin en iyi turistik yerleri ziyaret edildi.

Turun hemen sonrasında projeyi ve sınır ötesi güzergahı tanıtan bir televizyon programı da hazırlandı.

TV programını izlemek için:

https://www.btv.bg/video/action/shows/divata-muha/videos/divata-muha-na-pateshestvie-po-transgranichnija-region-balgarija-turcija-1-chast.html

https://www.btv.bg/video/action/shows/divata-muha/videos/divata-muha-na-pateshestvie-po-transgranichnija-region-balgarija-turcija-2-chast.html

    

Haz
22
Cts
Bulgaristan önemli turizm destinasyonu olarak aktif şekilde Kirklarelinde tanıtılıyor
Haz 22 all-day

Proje kapsamında temin edilmiş olan Led ekranda Bulgaristan’ın turizm olanakları aktif bir şekilde Kırklareli’nin en işler İstasyon caddesinde tanıtılmaya başlandı.

 

Burgas-İğneada-İstanbul cruise turları için çalışma başlatıldı
Haz 22 all-day

Namoreto.BG – 20/06/2019
Yazın başından itibaren hızlı seyir hattı, Burgaz ve İstanbul’u birbirine bağlayacak. Sadece 4 saat içinde, turistler sahil kasabalarından birinden diğerine geçebilecekler. Hattın gelecek yıl 1 Haziran’dan itibaren çalışması bekleniyor. Yüksek sürat katamaranları gün boyunca yelken açacak ve yolcuların Karadeniz’in en uzun plajlarına sahip olan Türk şehri olan İnadeada’da bir orta durağı olacak – 33 km Geminin kapasitesi tek seferde 200 kişi.

 

Bulgaristan Heyeti İğneada’da
Haz 22 @ 11:21 – 12:21

Kırklareli TSO:

Bulgaristan’ın Burgaz ilinden tekneyle yola çıkan Burgaz Valisi Cholakow Valcho İvanov, Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe, Burgaz Liman Müdürü Diyan Valkov ile diğer yetkilileri, Odamız Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Belediye Başkanları ve Liman Başkanı karşıladı. Karşılamanın ardından Bulgaristan Heyeti İğneada Limanında yeni faaliyete geçen Deniz Hudut Kapısı’ndaki ilk işlemi gerçekleştirdiler.

Tem
2
Sal
Yeni turizm paketi: Akşam yemeğinden sonra Türkiye’ye yolculuk
Tem 2 @ 06:48 – 07:48

Sylvia SHATAROVA

Donna Miteva

Bulgaristan’ın Burgas vatandaşlarının ve turizm alanında çalışan kişilerin yoğun ilgisiyle, on yedinci turizm pazarı “Tatiliniz” açıldı.

“Akşam yemeğinden sonra yola çıkalım” girişimi, güneydeki komşumuzun Burgas Başkonsolosu Nuray İnöntepe Flora Fuar Merkezi’nde açılışa katılıp açıkladı. Bu girişim, kentte iki okulun bulunmasıyla birlikte – rehabilitasyon ve Konstantin Preslavski Okulu’nun rehberlik sınıfı ile eğitildiği Sofya Üniversitesi “İvan Vazov”, sergideki yeni vurgulardı.

Türkiye Bulgaristan’ın Fuarlarında, Bulgaristan Türkiye’nin öne gelen turizm fuarlarında tanıtılıyor!
Tem 2 @ 07:13 – 08:13

Türk turizm sektörü ülkenin cennet köşelerini Bulgaristan’ın öne gelen ve bu yıl 36. düzenlenen Sofia Turizm Fuarı “Holiday & SPA Expo” fuarında tanıtmaktadır.

Aynı şekilde Bulgar komşularımız kendi ülkesindeki turizm olanaklarını her yıl on binlerce kişiden ziyaret edilen ve İstanbul’da düzenlenen EMİTT fuarında tanıtmaktadır.