Ortak entegre turizm paketleri, yerli turizm kaynaklarına dayalı farklı turizm çeşitlerinin ortak güzergahı olarak Kırklareli (TR), Edirne (TR), Burgas (BG), Haskovo (BG) ve Yambol (BG) illerini kapsayan ve yüzölçüsü 29 000 km. kare, nüfusu ise 1,5 milyon civarında olan Sınır Ötesi Bölgesinde yaratılmıştır. Turizm ürünleri, uluslararası piyasalarda henüz iyice tanınmayan ortak sınır ötesi doğa kültür ve tarih mirası üzerinde yapılanmıştır.

Epey turizm potansiyelinin yanısıra kültür ve tarih mirası bölgenin ortaklaşa geliştirilmesi için önemli araçlar olup işbirliğinin temel sermayesini oluşturur. Sınır ötesi bölgedeki kültür ve doğa çeşitli, zengin ve benzersiz olup turizmin geliştirilmesine yönelik hem geleneksel faaliyetlerin devamı hem de yeni ortak faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için olası bir taban oluşturur. Ortak entegre turizm paketleri, dünya doruk çıkış piyasası olan Asya ülkeleri ve milli turizm olmak üzere sınır ötesi bölgede gelişme ve ekonomi faydaları sağlama potansiyeli en yüksek olan iki ana turizm kesimine yöneliktir.

Turizm paketleri yıl boyunca olup Bulgaristan ve Türkiye sınırlarında olan beş bölgenin doğa ve kültür mekanları, konaklama, ulaştırma, yemek ve içecekleri olmak üzere çeşitli turizm hizmetleri bir araya getirir.

Yerel Turistlere Yönelik Tur Önerileri:

JOINT TOUR tour programme local TR BG

Asyalı Turistlere Yönelik Tur Önerileri:

JOINT TOUR tour programme ASIAN TR BG

Yerel Turistlere Yönelik Ortak Turizm Rehberi:

GUİDE_JOINT TOUR tour programme ASIAN TR BG

Asyalı Turistlere Yönelik Ortak Turizm Rehberi:

GUİDE _JOINT TOUR tour programme Local TR BG

There are 4 files, weighing 3,7 MiB with 201 hits in total.

Displaying 1 to 4 of 4 files.

total

  Joint Tour - Tur Güzergazı Local
» 748,7 KiB - 38 hits - 23 Kasım 2017

  Joint Tour Asian
» 724,8 KiB - 38 hits - 23 Kasım 2017

  Joint Tour Edirne
» 1,4 MiB - 57 hits - 23 Kasım 2017

  Joint Tur - Kırklareli
» 952,4 KiB - 68 hits - 23 Kasım 2017