Eyl
19
Sal
2 Ülke – 5 İl – Tek Turizm Güzergahı” Çalıştayı
Eyl 19 @ 09:00

JOINTTOUR projenin amacı tanıtım faaliyetleri ve bölgedeki kaynakların ve turizm olanaklarının reklamıyla sınır ötesi hedef bölgede turizm potansiyelini kullanma olanaklarının artırılmasıdır. Projeyle sınır ötesi bölgede turizm hakkında bilgilere erişimin iyileştirilmesi ve turistik destinasyon olarak bölgeye ilişkin bilgilerin artırılması hedefleniyor.

Bu amaç doğrultusunda proje çerçevesinde kurulmuş olan araştırma ekibin tarafından yapılan araştırma ve tur paketleri önerilerin görüşülmesi konnusunda Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “2 Ülke – 5 İl – Tek Turizm Güzergahı” Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya turizm sektöründe faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ve STK, Tur operator ve tur acentelerin temsilcileri yer almıştır.

Ayrıca, çalıştaya Bulgaristan tarafından ve özellikle Burgas İli Beleidye başkanlıkları tarafından büyük ilgi gösterilmiştir.

Çalıştayda, araştırma ekibinde yer alan 4 uzmanın tur önerileri katılımcılara sunuldu ve paydaşların bu doğrultudaki öneri ve görüşleri alındı.

Kas
25
Cts
Proje Ekibi Arasında İlk Planlama Toplantısı
Kas 25 @ 06:31 – 07:31

Proje ortakları olan Burgas Bölgesel Turizm Birliği, Bulgaristan Turizm Bakanlığı ve Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğün temsilcileri arasında 18.09.2017 tarihinde Kırklareli il merkezinde proje planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, projenin sonuna kadar yapılacak olan faaliyetler, ortaklar arasındaki sorumluklar ve görevler görüşüldü.

Şub
16
Cum
Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ortak turizm paketlerini görüşmek üzere Burgaz’da yuvarlak masa etkinliği gerçekleştirildi
Şub 16 @ 08:33

Bulgaristanın Burgas şehrinde Proje ortakları, yerel paydaşlarla birlikte, yerel ve Asyalı turistler için ortaklaşa geliştirilen turizm paketlerini görüştüler.

Yuvarlak masa toplantısına Nuray İNÖNTEPE Türkiye Cumhuriyeti Burgas Başkonsolosu da katılım sağladı.

Etkinlikte proje ortakları ve yerel turizm kurum ve kuruluşları, proje kapsamında geliştirilecek olan ortak tanıtım kampanyası, ortak entegre turizm paketlerini, sınır ötesi bölgenin turizm olanaklarının tanıtımı için ortak bir eylem planı geliştirilmesini konuştular.

Ayrıca toplantı esnasında sınır ötesi bölgedeki ortak tur paketlerinin logosu da seçilmiş oldu.

May
28
Pts
Bulgar Tur Operatörlerin Trial Tur Gezisi @ Haskovo-Edırne-Kırklareli-Burgas-Yambol
May 28 – May 30 all-day