Eyl
19
Sal
2 Ülke – 5 İl – Tek Turizm Güzergahı” Çalıştayı
Eyl 19 all-day

JOINTTOUR projenin amacı tanıtım faaliyetleri ve bölgedeki kaynakların ve turizm olanaklarının reklamıyla sınır ötesi hedef bölgede turizm potansiyelini kullanma olanaklarının artırılmasıdır. Projeyle sınır ötesi bölgede turizm hakkında bilgilere erişimin iyileştirilmesi ve turistik destinasyon olarak bölgeye ilişkin bilgilerin artırılması hedefleniyor.

Bu amaç doğrultusunda proje çerçevesinde kurulmuş olan araştırma ekibin tarafından yapılan araştırma ve tur paketleri önerilerin görüşülmesi konusunda Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “2 Ülke – 5 İl – Tek Turizm Güzergahı” Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya turizm sektöründe faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ve STK, Tur operator ve tur acentelerin temsilcileri yer almıştır.

Ayrıca, çalıştaya Bulgaristan tarafından ve özellikle Burgas İli Beleidye başkanlıkları tarafından büyük ilgi gösterilmiştir.

Çalıştayda, araştırma ekibinde yer alan 4 uzmanın tur önerileri katılımcılara sunuldu ve paydaşların bu doğrultudaki öneri ve görüşleri alındı.

     

Kas
25
Cts
Proje Ekibi Arasında İlk Planlama Toplantısı
Kas 25 @ 06:31 – 07:31

Proje ortakları olan Burgas Bölgesel Turizm Birliği, Bulgaristan Turizm Bakanlığı ve Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğün temsilcileri arasında 18.09.2017 tarihinde Kırklareli il merkezinde proje planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, projenin sonuna kadar yapılacak olan faaliyetler, ortaklar arasındaki sorumluklar ve görevler görüşüldü.

Şub
16
Cum
Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ortak turizm paketlerini görüşmek üzere Burgaz’da yuvarlak masa etkinliği gerçekleştirildi
Şub 16 @ 08:33

Bulgaristanın Burgas şehrinde Proje ortakları, yerel paydaşlarla birlikte, yerel ve Asyalı turistler için ortaklaşa geliştirilen turizm paketlerini görüştüler.

Yuvarlak masa toplantısına Nuray İNÖNTEPE Türkiye Cumhuriyeti Burgas Başkonsolosu da katılım sağladı.

Etkinlikte proje ortakları ve yerel turizm kurum ve kuruluşları, proje kapsamında geliştirilecek olan ortak tanıtım kampanyası, ortak entegre turizm paketlerini, sınır ötesi bölgenin turizm olanaklarının tanıtımı için ortak bir eylem planı geliştirilmesini konuştular.

Ayrıca toplantı esnasında sınır ötesi bölgedeki ortak tur paketlerinin logosu da seçilmiş oldu.

Nis
12
Per
Nis 12 – Nis 14 all-day

Proje kapsamında ilk deneme turu: 12-14 Nisan 2018

Kırklareli ve Edirne İlçe Kültür ve Turizm Müdürlükleri, 5 hedef sınır ilçede ilk ortak deneme turunu düzenlediler.

Tur, Türk tur operatörlerinin, gazetecilerin ve Kırklareli ve Edirne’nin kültür departmanlarının uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Deneme turunun programı, Burgas’daki bu yılki Turizm Fuarı – My Holliday- ziyaretini de kapsadı. Fuarda,  Kırklareli ve Edirne’nin iki kültür ve turizm müdürlüğü tarafından her iki illerimizin turizm imkanları tanıtılmış oldu.

(Bulgarca) Осъществи се първия пробен тур по проекта: 12 – 14 април 2018 г.
Nis 12 – Nis 14 all-day

Sorry, this entry is only available in Bulgarca.

May
10
Per
(Bulgarca) Осъществи се вторият тур, организиран от Водещия партньор по проекта – Бургаска Регионална Туристическа Асоциация: 10 – 12 май 2018 г.
May 10 – May 12 all-day

Sorry, this entry is only available in Bulgarca.

(English) Second trial tour organized by the project partner BRTA: 10 – 12 May 2018
May 10 – May 12 all-day

Sorry, this entry is only available in Amerikan İngilizcesi.

Projenin Lider Ortağı Burgas Bölgesel Turism Derneği tarafından ikinci tur düzenlendi: 10-12 Mayıs 2018
May 10 – May 12 all-day

Projenin lider ortağı olan Burgas Bölgesel Turizm Birliği, Bulgaristan ve Türkiye’deki 5 hedef sınır bölgesini kapsayan ortak bir sınır ötesi turu gerçekleştirdi. Turun programına Türk ve Bulgar tarafında önemli kültürel ve turistik noktalara yer verildi; Trak ve Antik Kenti olan Kabile arkeolojik rezerv, Haskovo şehirdeki Tarih Müzesi, Selimiye Camii – Edirne, dünyanın en uzun aktif taş köprü – Uzunköprü, Kıyıköyde bulunan Aya Nikola taş manastırı, Demirköy’deki Dupnisa Mağarası ve diğer birçok yer görüldü.

May
28
Pts
Bulgar Tur Operatörlerin Trial Tur Gezisi @ Haskovo-Edırne-Kırklareli-Burgas-Yambol
May 28 – May 30 all-day
Proje kapsamında son deneme turu gerçekleştirildi: JointTour – 5 İl – 1 Destinasyon – 28-30 Mayıs 2018
May 28 – May 30 all-day

2.Proje Ortağı olan Bulgaristan Turizm Bakanlığı tarafından, tur operatörleri ve gazetecilerini içeren gruba yönelik sınır ötesi bölgeyi ortak bir güzergah olarak sunmayı amaçlayan 3 günlük tur düzenledi.

Tur esnasında, hedef alanı olan beş sınır bölgesinin en iyi turistik yerleri ziyaret edildi.

Turun hemen sonrasında projeyi ve sınır ötesi güzergahı tanıtan bir televizyon programı da hazırlandı.

TV programını izlemek için:

https://www.btv.bg/video/action/shows/divata-muha/videos/divata-muha-na-pateshestvie-po-transgranichnija-region-balgarija-turcija-1-chast.html

https://www.btv.bg/video/action/shows/divata-muha/videos/divata-muha-na-pateshestvie-po-transgranichnija-region-balgarija-turcija-2-chast.html